پایان ویژه برنامه رادیویی چهل و سومین سالگرد شهادت شهید حسن توکلی زاده / فرهنگ شهادت نجات بخش است

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 578

ویژه برنامه رادیویی به مناسبت چهل و سومین سالگرد شهادت شهید حسن توکلی زاده، با نویسندگی فاطمه شکوه سلجوقی مدیر انجمن خلاقیت، نشاط و سرگرمی صبا وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان پایان یافت.

شکوه سلجوقی، بعد از اتمام این ویژه برنامه، از اهمیت پرداختن به شهدا و فرهنگ شهادت سخن به میان آورد و اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری سفارش کرده اند، باید یاد و نام شهدا را گرامی بداریم.

این نویسنده جوان اضافه کرد: اگر بخواهیم جامعه بویژه قشر جوان را به سمت قدردانی بیشتر از شهدا بکشانیم، ناگذیر هستیم تا کار فرهنگی حساب شده انجام دهیم.

مدیر انجمن خلاقیت، نشاط و سرگرمی صبا فرهنگ شهادت را نجات بخش خواند و ابراز داشت: نباید اجازه دهیم بیگانگان با رسانه هایشان آن را بشکنند و این فرهنگ در میان نسل جدید ناشناس باقی بماند.

شکوه سلجوقی با تاکید براینکه امروزه فرهنگ سازی در میان کودکان و نوجوانان بیش از همیشه احساس می شود، ادامه داد: باید به سمتی رفت تا همه کودکان و نوجوانان با چهره شهدای شهر و کشورشان آشنا و تا اندازه ای آن ها را بشناسند.

 شکوه سلجوقی ابراز داشت: از نظر من شهدا، شهید به دنیا نیامده‌اند. شهادت یک فرهنگ است، یک تفکر است، یک حرکت است. اگر گمان کنیم بدون هیچ تلاش و طی طریقی، شهادت تقدیرمان می‌شود، سخت در اشتباهیم. زهی خیال باطل که آهن بدون ضربات پیاپی و گرمای آتشین کوره تبدیل به فولاد آبدیده بشود.

وی ادامه داد: فکر در‌های بسته از رحمانیت خدا به دور است. حتی اگر لحظه‌ای در کنج ذهن‌مان سایه هولناک ناامیدی از بخشش گذر کند، اگر خیال کنیم که دیگر برای شهیدوار زندگی کردن و برای خوب بودن دیر است، کفر مطلق پادشاهی می‌کند در آن قلبی که ناامیدی رخنه کرده. امید چیزی از جنس نور است، یک بارقه‌اش می‌تواند یک تنه تمام تاریکی‌ها را به زانو در آورد. این امید زندگی بخش است. امید به آن روزی که بتوانیم سربازی از سربازانت شویم‌ای قیام کننده برای تمام خوبی‌ها،‌ ای امام عصر.

لازم به توضیح است که این مجموعه رادیویی با همکاری خانم ها شکوه سلجوقی و افضلی صورت گرفته و به زودی از رادیو موسسه پخش خواهد شد.

انتهای پیام / ش / 313

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید