نور در نور … عشق در عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,171

خاطره اسماعیل پور حافظ قرآن و از فعالان فرهنگی، مشاوران ارشد و مدیران آموزشی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان می باشد، به مناسبت تقارن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، تولد فرزند رشید و پرافتخار ایشان حضرت امام خمینی (ره) و همین طور دهه مبارکه فجر دلنوشته ای را منتشر کرده اند که با هم می خوانیم….

بسم الله الرحمن الرحیم
فاطمه دختر محمّد مصطفی پیامبر مکرّم اسلام صلوات اللَّهَ علیه ، همسر علی علیه السلام امام اول شیعیان ،مادری معصوم برای یاری دینِ خدا بین در و دیوار فرزندش را به یاری طلبید ، فرزندی که قرار است قرن ها بعد از نسل او پا به عرصه وجود بگذارد.
وعده الهی داده شده که او عصاره همه انبیا و اولیاست و زمین را پر از عدل و داد می کند پس از آنکه از ظلم و جور پر شده باشد.
«یَملَأُ الأَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً بَعدَ مَامُلِئَت ظُلماً وَ جَورا»
سال ها گذشت ، از نسل این مادرِ معصوم یازده امام ِ معصوم نیز جانِ خود را فدای راه خدا کردند و انسان های آزاده زیادی به ایشان اقتدا کرده و از جان خود گذشتند.
تا پس از گذشت قرن ها مهدی آل فاطمه سلام الله علیهما دیده به جهان گشود ، زمین از شدّت ظلم و جور پنج سال بیشتر رؤیت روی همچون ماهِ فرزند وعده داده شده را تاب نیاورد غیبت او آغاز شد ادامه یافت ، طولانی و طولانی تر شد…..
و همچنان ظلم و جور ریشه دوانید در همه عرصه های زندگی بشر….
قرن های متمادی گذشت ،لطف خدا شامل حال زمین شد …. زادروزِ همان مادر ، پسری از نسل حضرت زهرا سلام الله علیها متولّد شد که روح خدا نام گرفت و به حق حامل روح خدا بود
روح حقیقت جویی و حقیقت خواهی را در کالبد خلق خدا دمید ، انسان های آزاده و مظلوم را به جوش و خروش آورد.غَریوِ فریاد مظلومیت آنها کاخ های ظلم و ستمِ حکومت های طاغوتِ بنا شده بر حقِّ پایمال شده ی انسان‌های مظلوم تاریخ را یکی یکی فرو ریخت.
روح اللّه خمینی بنیانگذار و معمار یک انقلاب شد،انقلابی جوشیده از متن مردم به پشتوانه وعده یاری خدا
دلهای باایمان و خون شده مردم سخت به ستوه آمده و خواهان عدالت بود
طلوع خورشید انقلاب ، در بهمن ماه سال 1357 روح تازه‌ای در کالبد زمین دمید ، به انوار تابناک حکومتی اسلامی گوشه ای از زمینِ سرد و خاموش -کشور پرافتخار ایران-منوّر شد و دل های انسان های ستمدیده و آزاده گرم و روشن گردید.
روح خدا ده سال پس از پیروزی این انقلاب که با زحمات و تدابیر او پا گرفته بود به خدا پیوست و در سایه رحمت حق در جوار حضرتِ مادر آرام گرفت.
امّا دستِ تدبیر خداوند سُکّان کشتی انقلاب اسلامی را در دست یکی دیگر از فرزندان نسل همان مادر قرار داد …..
و اینک به فضل و عنایت خداوند قادر متعال و تدبیر این رهبر حکیم و فرزانه و بیداری و بصیرت مردم ایران -در برابر چشم های متعجّب اهل عالم از دوستان و دشمنان- چهل و دومین سال پیروزی انقلاب ارزشمند اسلامی ایران هم فرا رسید.
وعده حق خداوند این است که
«یَا أَیُّهَا الَّذینَ أَمَنوا إِن تَنصُرُ اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدَامَکُم»
ای کسانی که ایمان آورده اید اگر(دین)خدا را یاری کنید خدا شما را یاری می کند و قدم های شما را ثابت و استوار می گرداند
«سوره مبارکه محمّد(ص) آیه 7»
ایرانیان غیور ، مؤمن، آزاده و متعهّد زیادی به تأسی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و فرزندانش ائمه معصومین علیهم السلام در دفاع از آرمان‌های اسلام و انقلاب جان خود را فدا کرده و می کنند و با خون خود درخت اسلام را آبیاری می کنند تا روز به روز تنومند تر شده و ریشه هایش محکم تر گردد ، در خاک سرزمین ایران و دیگر سرزمین های اسلامی….
این بیداری اسلامی به یاری خدا و رهبری مدبّرانه ی آن پیر فرزانه انشاءالله منجر به ظهور آخرین فرزند وعده داده شده ی حضرت مادر فاطمه ی زهراسلام الله علیها خواهد شد پس از قرن ها غیبت…..
تا مرهمی باشد بر دردها و زخمهای همه انسانهای مظلوم و مستضعف تاریخ دنیا ، از معصومین علیهم السلام گرفته تا پیروان آنها.
اراده خداوند عاقبت آنها را وارثان زمین قرار خواهد داد
و زمین شاهد عدل و داد خواهد بود پس از آن که از ظلم و جو پر شده است
«وَ نُریدُ أَن نَمُنَّ الَّذینَ اسْتُضعِفوا فی الأَرض وَ نَجعَلَهُم أَئِمَّهً وَ نَجعَلَهُمُ الوَارِثینَ »
و خداوند اراده فرموده که منّت گذارد بر کسانی که به استضعاف کشیده شده اند و آنها را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهد
« سوره مبارکه قصص آیه ۵»

تقارن میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و فرزند خَلَف ایشان حضرت امام خمینی رحمه الله علیه با طلیعه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایرانِ مقتدر وعزیز ، بر مولایمان حضرت صاحب الزّمان عجّل اللّه تعالی و فرجه الشّریف و رهبر معظّم انقلاب اسلامی و ملّت شریف ایران و همه مسلمانان و آزادگان جهان تبریک و تهنیت باد
شادی روح شهدا از صدر اسلام تاکنون صلوات
والعاقبهُ للمتّقین
اللّهم عجِّل لولیک الفرج

خاطره اسماعیل پور – مشاور ارشد انجمن روان پویا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید