لزوم نشان دادن راه و انتخابِ درست به جامعه با زبان هنر / در دامنِ حاشیه ها قرار نگیرید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,056

مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان ضمن توصیه به بالا بردن توان و ظرفیت ایمان، معونویت و اخلاق فردی و گروهی، گفت: وطیفه ما اهل هنر این است که قضاوت نادرست مملکت را بشناسیم و برای رفع آن، فرهنگ سازی کنیم، باید راهِ انتخابِ درست، برتر و صحیح را به با زبان هنر به جامعه نشان دهیم.

مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در دیدار با مدیر و اعضای انجن هنری آسمان، آغاز سالِ 1400 را آغاز دور جدید و متفاوتِ انجمن هنری آسمان دانست و با اشاره به اینکه پیشرفت روزافزون هنرجویان را در دستور کار داریم، گفت: باید فرصت ها را غنیمت شمرده تغییر و تحول ایجاد کنیم و جایگاه فعلی تئاتر استان را ارتقاء ببخشیم.

محمدمهدی خردبخش با اشاره به اینکه گروه های تئاتر به سه گروهِ الف، ب و ج تقسیم شده تا آموزش نیز هدفمند باشد، ابراز کرد: گروه الف نسبت به بقیه گروه ها تخصصی تر بوده و نسبت به آن ها در جایگاه بهتری قرار دارد.

وی ادامه داد: افرادی که تا این گروه بالا می آیند باید بتوانند نقشی تعیین کننده ایفا کرده، مدیر باشند، مسئولیت بپذیرند و تدریس را برای گروه های پایین تر آغاز کنند.

خردبخش با تاکید بر اینکه افراد گروه الف نباید صرفا به بازیگری بپردازند، عنوان کرد: آنها باید طراحان صحنه، کارگردانان، نویسندگان و تهیه کنندگان دنیای هنر و تئاتر در آینده باشند.

وی اضافه کرد: این گروه در راس گروه ها قرار دارد و سطح توقعات از این گروه نسبت به گروه های دیگر بسیار بالا است.

مدیر موسسه  فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با اکید بر اینکه ه گونه حاشیه رفتن از سوی اعضای گروه تئاتر برخورد جدیِ مدیران مجموعه را در پی دارد، گفت: هنرجویان گروه ها با توجه به استعداد، ویژگی ها و تجارب آن ها تفکیک شدند و قرار نیست دیگر با کسانی که به تازگی وارد عرصه هنر می شوند، یک نوع آموزش داشته باشند سطح های بالاتر آموزش پیشرفته تری در پی خواهد داشت و وجود هنرجویان در این گروه بیانگر عدم درگیری آنها با حواشی است و نقاط مثبت هنرجویان کنکاش می شود.

خردبخش به گروه های تئاتر زیر نظر انجمن هنری آسمان توصیه کرد: از رزومه کاری خود آرشیوی کامل داشته باشد تا درآینده بتوانند از آن مستند استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ وقت تحت تاثیر تشویق دیگران قرار نگیریم وخوشحال نشویم چون شخصی که ایرادات ما را بگوید دوست ماست نه آن کسی که همیشه ما را تشویق می کند، پس در سایه همین سختی ها و تنبیه ها هست که رشد می کنید.

مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با بیان اینکه افراد گروه ها باید آمادگی کامل در کارهای فرهنگی و هنری را داشته باشند، ابراز داشت:  نیاز نیست همیشه کسی از ما چیزی بخواهد تا کاری انجام دهیم، خودمان طراحی کنیم، کلیپ بسازیم، راجع به همه موضوعات و مناسبت ها بنویسیم تا بتوانی سریع رشد کنیم، اما فراموش نکنید که همیشه برای انجم کارها و قبول مسئولیتها، همکاران و مسئولان امر را در جریان موضوع قرار دهید.

وی اضافه کرد: مشغله های ذهنی و فکری خود را با مسئول گروه در میان بگذارید تا همفکری و حل شوند، مبادا از هدف اصلی گروه، دور شوید.

خردبخش تصریح کرد: کسانی که بی حاشیه باشند و تمام تمرکز خود و توان خود را برای گروه بگذارند همیشه در اولویت هستند و با دیدن تنها یک مورد از حواشی و رد کردن قوانین گروه از آن اولویت، صلب خواهند شد.

وی سفارش کار و درآمدزایی را حلقه مهم زنجیره هنر دانست و بیان کرد: اما کارهای برکتی را فراموش نکنید، برای خانه سالمندان، پرورشگاه ها و کودکان کار برنامه های رایگان و هدیه گونه اجرا کنید تا برکت به کارتان وارد شود.

مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در پایان ضمن توصیه به بالا بردن توان و ظرفیت ایمان، معونویت و اخلاق فردی و گروهی، اظهار اشت: وطیفه ما اهل هنر این است که قضاوت نادرست مملکت را بشناسیم و برای رفع آن، فرهنگ سازی کنیم، باید راهِ انتخابِ درست،برتر و صحیح را به با زبان هنر به جامعه نشان دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید