لزوم فرهنگ سازی در جهت برگزاری ازدواج آسان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 282

معاون آموزشی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از لزوم فرهنگ سازی در جهت برگزاری ازدواج آسان سخن به میان آورد و گفت: جشن عروسی یک پیوند مقدس و آسمانی است و باید تلاش کنیم تا بساط تجمل، تشریفات و گناه ازاین مراسم برچیده شود.

همزمان با سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم ازدواج نمادین این دو معصوم برای کودکان گروهِ رنگین کمان برگزار شد.

خاطره اسماعیل پور طراح و مدرس طرح آموزشی رنگین کمان با اعلام این خبر گفت: معتقدم باید کودکان را با سبک زندگی اسلامی آشنا کنیم و این امر نیز در همین راستا اجرا شد.

وی عنوان کرد: این شبیه سازیِ عروسی که ساده و به دور از تجملات و گناه و منطبق با سبک زندگی اسلامی بود، در قالب قصه و برای کودکان روایت شد، آنها با این نمایش بازی کردند و آموزش دیدند.

معاون آموزشی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از لزوم فرهنگ سازی در جهت برگزاری ازدواج آسان سخن به میان آورد و تصریح کرد: جشن عروسی یک پیوند مقدس و آسمانی است و باید تلاش کنیم تا بساط تجمل، تشریفات و گناه از این مراسم برچیده شود.


اسماعیل پور در پایان گفت: به امید روزی که امام زمان (عج) آن غایبِ همیشه حاضر، آن پدر دلسوز و مهربان بتواند بدون خون دل خوردن در مراسم جشن ازدواج تک تک فرزندانش در هر جای عالم شرکت کند و به جای اشک غم و دعای استغفار، اشک شوق بدرقه راه و دعای عاقبت به خیری هدیه ی شروع زندگی آن ها فرماید.

انتهای پیام /ش 313

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید