فطریه، پایان بخشِ فضیلت‌های ماه انفاق و دعا

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 978

کمک و انفاق همواره در دین ما مسلمان تاکید شده و ثواب زیادی هم دارد، همان اصطلاحی که به بخششِ بخشی از اموال خود به فقیران و نیازمندان است، ثواب بسیار زیادی دارد چرا که همگان نمی‌توانند به این درجه از کمال برسند، همان موضوعی که نزد عارفان به کمالِ بخشش معروف شده است.

خداوند متعال این بخش را آن اندازه پر رنگ کرده که ثوابش را صرفا خودش می‌داند و به آن در سوره مبارکه بقره تاکید کرده است. «کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، سپس در پی آنچه انفاق کرده‌اند، منّت و آزاری روا نمی‌دارند، پاداش آنان برایشان نزد پروردگارشان [محفوظ] است، و بیمی بر آنان نیست و اندوهگین نمی‌شوند.» (262)

اما این انفاق در ماه رمضان رنگ مهمی به خود می‌گیرد چراکه نیازمندان بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند. از طرفی هم می‌دانیم که باید این کمک‌ها به دست انسان‌های نیازمندِ واقعی برسد.

انجمن «خیریه حیات ماندگار » خیریه‌ای وابسته به موسسه فرهنگی مذهبی شهدای کربلا کرمان است که از میان جوانان طلبه و دانشجو  شهر کرمان از سال 92 تشکیل شد و برنامه های مهمی را در برنامه خود دارد، گروهی که راه بخشش را از نیمه شعبان و تولد امام زمان (عج) آغاز کرده و در تلاش است که بتواند گره‌گشای مشکلات نیازمندان و مشاغل آسیب دیده در خصوص بیماری کرونا باشد.

اکنون این انجمن با مسئولیت معصومه علیزاده و با همکاری گروه جهادی حاج قاسم با شناسایی افراد نیازمند در سطح استان کرمان در تلاش است بتواند یک مُسَکن برای آن‌ها در  ماه مبارک و بعد از آن باشد.

این گروه با رمز «رزمایش همدلی خانوادگی در ماه انفاق و ایثار» فراخوانی برای همه هم استانی‌های عزیز صادر کرد تا کمک‌ها و نذورات خود را در اختیارش گذاشته تا بتواند حجم گسترده‌تری را پوشش دهد، این کمک‌ها به تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی و پخت افطاری در ماه رمضان صورت گرفت و اکنون این فراخوان برای زکات فطره و کفاره روزه است.

علاقه‌مندان می‌توانند زکات فطره و کفاره روزه خانواده خود را به شماره حساب 6280231348901413 به نام محمد مهدی خردبخش واریز کنند تا ذخیره‌ای برای آخرت خود و شادی روح درگذشتگان باشد.

شایان ذکر است تعداد 47 نفر از خانواده نیازمندانِ با آبرو تحت پوشش این خیریه می‌باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید