رشد ۷۰ درصدی فعالیت های قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 701

مدیر قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان؛ از رشد ۷۰ درصدی فعالیت های این قرارگاه در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محمدمهدی خردبخش با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون 1653 برنامه اجرا کردیم، اظهار داشت: این برنامه ها شامل برگزاری جلسات؛ مراسم مختلف؛ کارگاه های آموزشی؛ اردوها؛ کلاس ها؛ مشاوره ها؛ تولیدات هنری و اخبار می باشد.

وی بخش های فعال در حوزه اجرایی را نام برد و گفت: مجموعه مجازی «خانه آرام»؛ انجمن هنری آسمان؛ موسسه قرآن و عترت آوای انتظار نور؛ هیئت شهدای کربلا؛ انجمن نورالشفا و انجمن مشاوره روان پویا در چند ماهه نخست امسال بیشترین فعالیت های اجرایی را در برنامه های حضوری و مجازی داشته اند.

مدیر قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با بیان اینکه این قرارگاه شامل ۳۰ بخش شامل ۱۵ بخش ومجموعه عملیاتی و اجرایی و ۱۵ بخش معاونتی می باشد؛ گفت: معاونت های انفورماتیک؛ روابط عمومی و اطلاع رسانی؛ پیگیری و هماهنگی و آموزشی از معاونت های فعال امسال هستند.

راه اندازی سامانه آموزشی در سایت قرارگاه به نشانی rahpooyannoor.ir

خردبخش به برنامه های شاخص قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در ۶ ماهه نخست سال جاری پرداخت و خاطرنشان کرد: در این دوره راه اندازی مجدد انجمن طب اسلامی نورالشفا؛ اجرای بیش از ده برنامه شاخص در ستاد غدیرقرارگاه؛ راه اندازی سامانه آموزشی در سایت قرارگاه به نشانی rahpooyannoor.ir ؛ برگزاری مراسم مذهبی؛ کمک رسانی و تهیه بسته های غذایی وپخت بیش از یک هزار پرس غذای گرم و پخش آن در میان محرومان و آسیب دیدگان کرونا و عزاداران حسینی؛ سرکشی از خانواده های نیازمند؛ برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در بخش های هنری؛ خانواده؛ تربیتی و اجتماعی؛ تشکیل شورای تئاتر قرارگاه و عضویت تعدادی از هنرجویان فعال در آن، ساخت کلیپ های هنری و آموزشی را در قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا داشتیم.

انتخاب موسسه قرآن و عترت آوای انتظار نور به عنوان موسسه برتر از سوی اتحادیه تشکل های قرآنی استان کرمان

وی اضافه کرد: موسسه قرآن و عترت آوای انتظار نور وابسته به قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان به عنوان موسسه برتر از سوی اتحادیه تشکل های قرآنی استان کرمان انتخاب شد که دستاورد ارزشمندی برای مجموعه می باشد.

مدیر قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از درخشش مدیر انجمن قصه و شعر ترنم دل وابسته به این قرارگاه سخن گفت و تصریح کرد: مدیر این انجمن رتبه برتر بخش نویسندگی نخستین جشنواره پویش پایداری با داستان مهرواره و فرزندان ولایت را کسب و در کنگره جهانی حضرت محمد(ص) نیز شرکت داشتند.

وی ابراز داشت: امسال توانستیم بعد از ۲ سال برنامه های خوبی برگزار کنیم؛ شاید اگر مجموعه توان مالی بهتری داشت؛ برنامه های بیشتری اجرا می کردیم چراکه ظرفیت انسانی آن را داریم.

قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا یکی از بزرگترین و فعال ترین قرارگاه های مذهبی کشور است

خردبخش قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا را یکی از بزرگترین و فعال ترین قرارگاه های مذهبی کشور خواند و تاکید کرد: این قرارگاه دارای ۳۰ انجمن و معاونت در حوزه های مختلف دینی، اجتماعی، جهادی، قرآنی، صنایع دستی، علمی، ورزشی، هنری در قالب برنامه های آموزشی، پژوهشی و پرورشی را پوشش می دهد.

وی اضافه کرد: این قرارگاه بابیش از 20سال فعالیت بیش از 800 عضو دارد که ۱۲۵ عضو آن فعالانه و شبانه روزی برای گسترش فرهنگ دینی و قرآنی در استان فعالیت می کنند.

خردبخش با تاکید براینکه قرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان عضو جدید می پذیرد؛ گفت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت rahpooyannoor.ir و یا با پیام در فضای مجازی به شماره ۰۹۰۳۹۴۲۸۶۴۵ به جمع قرارگاه بپیوندند.

مدیرقرارگاه فرهنگی _ مذهبی شهدای کربلا استان کرمان اضافه کرد: خیرین محترمی که تمایل به همکاری مالی برای پیشبرد فعالیت های فرهنگی دارند نیز می توانند به همین آدرس در سایت مراجعه و از قسمت نذرفرهنگی اقدام کنند.

خردبخش در پایان با تقدیر از همکاری کسانی که در حوزه های مختلف کمک کردند؛ ابراز امیدواری کرد این مجموعه بتواند در ۶ ماه پایانی سال در خصوص منویات مقام معظم رهبری شاهد برگزاری بیشتر و بهتر برنامه های فرهنگی _ قرآنی و هنری باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید