از ایده پردازی در روزهای مناسبتی تا ادامه برنامه های موفقِ «خانه آرام»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 637

معاون آموزشی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان و مدیر انجمن روانشناسی روان پویا وابسته به این موسسه فرهنگی، فعالیت های یک ماهه خود در اردیبهشت ماه امسال را تشریح کرد.

خاطره اسماعیل پور از ادامه طرح ها و برنامه های سازنده قبل سخن گفت و اظهار داشت: این طرح ها، مهدویت و فرهنگ انتظار، چهارشنبه های امام رضایی، رفاقت با شهدا، ذکر ایام هفته، و روشنگری و پاسخ به شبهات بودند ه با توجه به استقبال مخاطبان این ماه نیز ادامه یافتند.

معاون آموزشی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان ادامه داد: یک سری برنامه های دیگر را نیز ادامه دادیم که تربیت فرزند، همسرداری، زیبا بمان و یک لقمه عشق که  جزو برنامه های دائمی و ادامه دار گروه خانه آرام هستند.

وی تصریح کرد: آغاز پویش پای صحبت های رهبری به صورت ارسال کلیپ یا متن سخنان رهبر معظم انقلاب در موضوعات گوناگون را نیز در برنامه داریم که انشاءالله دائمی خواهد بود.

اسماعیل پور با تاکید بر اهمیت تربیت کودک از همان سنین نخستین، از ادامه طرح های انجمن روانشناسی روان پویا در این زمینه گفت و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره روانشناسی رشد معنوی کودک از بدو تولد تا آغاز نوجوانی(انشاءالله تا پایان جوانی ادامه دارد)

مدیر انجمن روانشناسی روان پویا از برگزاری دوره های مهارت اجتماعی در گروه خانه آرام خبر داد و بیان کرد: راهکارهای  کنترل خشم و کنترل استرس و اضطراب از جمله برنامه های اجرا شده می باشند.

این فعال فرهنگی استان کرمان از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان و شب های قدر سخن به میان آورد و افزود: همزمان با ماه رمضان،  برگزاری پویش های مختلفی داشتیم که اولین دعای من وقت افطار سلامتی و ظهور امام زمان عج، دعای مخصوص روز های ماه رمضان، نگاهی بر اسماء الهی در جوشن کبیر(هر سحر یک اسم)، شرح دعای افتتاح و شفاعت قدر (تلاوت 1000سوره قدر و هدیه به ساحت مقدس امام زمان عج در شب های قدر) از جمله آن بود.

وی ادامه داد: در شب های قدر سخنرانی نیز داشتیم که عبارت بود از شب نوزدهم : تفسیری کوتاه و عمیق بر سوره قدر(تعیین هدف  برنامه ریزی در شب قدر)، شب بیست و یکم : رابطه شب قدر با ظهور حصرت حجت عج و شب بیست و سوم : فلسفه سوره‌های توصیه شده در شب قدر

معاون آموزشی و پژوهشی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان به تشریح برنامه های روز قدس پرداخت و گفت: شرکت اعضاء خانه آرام راهپیمایی مجازی، اعلام حضور در راهپیمایی خودرویی و ارسال عکس و دلنوشته جبهه مقاومت و معجزه سردار سلیمانی از جمله برنامه های این روز بود.

وی ادامه داد: همزمان با پایان ماه رمضان نیز برنامه هایی داشتیم که دعای وداع با ماه رمضان، پویش جمع آوری زکات فطریه و کفاره روزه برای کمک به نیازمندان واقعی و جشن مجازی عید سعید فطر با مشارکت اعضاء گروه برخی از آن می باشند.

اسماعیل پور از انجام مشاوره های خصوصی (حضوری یا تلفنی) خبر داد و ابراز داشت: بررسی اهداف اعضای خانه آرام به صورت خصوصی و آموزش برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت (حضوری یا تلفنی) و همین طور راه اندازی گروه زیرمجموعه خانه آرام به نام همسرداری محرمانه از اول اردیبهشت ماه با عصویت خانم های متاهل گروه از دیگر برنامه های انجام شده هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید