آغاز دورِ جدیدِ فعالیت انجمن «قصه و شعر ترنم دل» / با مدیر نوجوانِ این انجمن آشنا شویم

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,276

با برگزاری مراسمی در موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، انجمن شعر و قصه ترنم دل، رسما کار خود را در دوره جدید آغاز کرد.

محمدمهدی خردبخش مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، انجمن شعر و قصه ترنم دل، وابسته به این نهاد فرهنگی را به محمدمهربان اسماعیل پور نوجوانِ توانمند 16 ساله سپرد تا ثابت کند اینکه کار باید دستِ جوانان با استعداد باشد، یک شعار نیست.

محمدمهربان دانش آموز سال یازدهم رشته ی علوم انسانی دبیرستان خاص فرهنگ آیت الله طالقانی است و برای این انجمن و پیشبرد آن، برنامه های متفاوتی دارد.

او از سن 4 سالگی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد ودر همه کلاس های کانون شرکت می کرد، از همین سن به کتاب و قصه و شعر علاقه داشت، طوری که روی تصویر کتاب های قصه ی خود داستان های جدید می گفت و گاهی این داستان ها آهنگین و دارای وزن بودند مادرش که او نیز از نخبگان و فعالان فرهنگی استان است، با حوصله حرف های محمدمهربان را در کتاب ها و کنار تصاویر می نوشت.

اولین داستان کوتاه رسمیِ اسماعیل پور به نام «داستان یک قاصدک» می باشد که در سن 8 سالگی با موضوع مهدویت نوشت، این قصه متفاوت، موجب شد مسوولانِ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان او را زودهنگام به عضویت انجمن ادبی کانون درآورند.

ممدمهربان اساعیل پور هم اکنون عضو ارشد این انجمن است و با نویسندگان و منتقدین صاحب نام زیادی  نشست داشته‌است و داستان‌های کوتاه و بلند زیادی نوشته  که مورد توجه اساتید فن قرار گرفته است و در جشنواره های زیادی شرکت کرده و مقام هایی نیز کسب کرده است.

مطالب مرتبط

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. زهرادعسکرپور

    بسیاررعالی

دیدگاهتان را بنویسید