آغاز به کار طرح آموزشی-تفریحی و تربیت محور رنگین کمان / فراخوان کودکانِ 3 تا 8 ساله

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 356

معاون آموزشی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا از آغاز رسمی طرح رنگین کمان سخن به میان آورد و گفت: این طرح از امروز شنبه ٧ خرداد ماه ١۴٠١ با برگزاری جشن غنچه ها در میان شور و هیجان کودکان ٣ تا ٨ سال و با حضور مادران، رسما آغاز به کار خواهد کرد.

خاطره اسماعیل پور معاون آموزشی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان و طراح طرح موفق رنگین کمان، از شکل‌گیری این طرح سخن به میان آورد و اظهار داشت:  طرح رنگین کمان پس از ١٣ سال تدریس و ٨ سال تحقیق و نیاز سنجی میدانی و بر اساس روانشناسی رشد جسمی حرکتی، شناختی، عاطفی، اجتماعی، کلامی، خلاقیت و معنوی کودکان برنامه ریزی و آماده شده است.


وی آموزش در این سبک را بسیار هدفمند و تاثیرگذار خواند و عنوان کرد: آموزش ها با شیوه های غیرمستقیم و همراه با بازی های هدفمند جهت تحقق رشد در همه حیطه ها انجام می شود.

مدرس، محقق و مشاور تخصصی حیطه های رشد و تحول کودک و نوجوان، طرح رنگین کمان را فراتر از آموزش دانست و با تاکید بر اینکه  خدمات دیگری نیز در آن ارائه می شود، گفت: انجام تست های تشخیصی نیازسنجی، استعدادیابی، اختلالات آموزشی و رفتاری و… در همه حیطه های رشد از جمله آن می باشند که انجام مشاوره کودک و والدین براساس تشخیص و ضرورت  نیز اضافه می شود.

اسماعیل پور اضافه کرد:  متاسفانه تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در همه جهان و به تبع آن، در کشور ما باعث وقفه در امر آموزش کودکان زیر ۵ سال شد و امر آموزش کودکان بالای ۵ سال نیز به سختی و به صورت غیرحضوری انجام گردید و همچنین کلاس‌ اولی ها مجبور به یادگیری آموزش های پایه به صورت غیرحضوری بودند که بسیار سخت بود، مجبور شدیم اقداماتی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در جهت رفع نگرانی والدین و جبران خسارات ناشی از آموزش ناکارآمد و ناکافی که به نوآموزان عزیز تحمیل شد هرچند کوتاهی و قصور از جانب والدین و مربیان و معلمین نبوده و نیست، سعی در ترمیم آن داشته و داریم.


معاون آموزشی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از ثبتنام کودکان ٣ تا ٨ سال در این طرح خبرداد و گفت: برنامه ریزی ویژه و آموزش های خاص در محیطی شاد و صمیمی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد:  جهت رفاه حال والدین عزیز در جهت تامین هزینه های طرح، تصمیمی اتخاذ شده که در تابستان ١۴٠١ خدمات این طرح با تخفیف بسیار زیاد و نرخ های بسیار ارزان ارائه گردد طوری که همه اقشار جامعه بتوانند از آموزه های این طرح ارزشمند بهره گیرند.

وی از ارائه طرح رنگین کمان برای کودکان خارج از شهر کرمان سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال عزیزانی که در شهر کرمان سکونت ندارند تصمیم به برگزاری طرح همزمان به صورت غیرحضوری با شرایط ویژه و همکاری والدین در امر آموزش داریم.

وی از آماده سازی ظاهری مجموعه برای ورود کودکان خبر داد و ابراز داشت:  تزئینات چشم نواز حیاط، سالن و کلاس ها محیطی رغبت انگیز و رویایی برای والدین و کودکان آنها ایجاد کرده است.

اسماعیل پور اضافه کرد: امیدواریم این اقدام شایسته و قابل تقدیر سبب استقبال هرچه بیشتر خانواده ها قرار گرفته‌ و کودکان زیادی فرصت استفاده از آموزه های ناب این طرح آموزشی-تفریحی و تربیت محور را پیدا کنند.

وی از آغاز رسمی طرح رنگین کمان سخن به میان آورد و گفت: این طرح از امروز شنبه ٧ خرداد ماه ١۴٠١ با برگزاری جشن غنچه ها در میان شور و هیجان کودکان ٣ تا ٨ سال با حضور مادران، آغاز به کار خواهد کرد، علاقه مندان می توانند برای ثبتنام کودکان دلبندشان در این طرح به نشانی اینترنتی rahpooyannoor.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام / ش 313

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید