آغازبکار «پلیس طبیعت» در انجمن گردشگری و طبیعت گردی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 397

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از راه اندازی پلیس طبیعت در انجمن طبیعت گردی و گردشگری سخن به میان آورد و گفت: این مجموعه از کسانی تشکیل شده که دلسوز طبیعت هستند، آن ها سعی دارند به مخلان نظمِ طبیعت تذکر دهند.

مدیر انجمن طبیعت گردی و گردشگری، وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا معرفی شد.

محمدمهدی خردبخش مسئولیت انجمن تازه تاسیس طبیعت گردی و گردشگری مجموعه تحت مدیریت خود را به محدثه شهابی شپرد تا در جهت بالا رفتن فرهنگ مهربانی با طبیعت موثر باشد.

مدیر قرارگاه فرهنگی مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از روحیه بالای خانم شهابی در راستای رسیدن به اهداف این مجموعه در حوزه گردشگری و فرهنگ سازی در این زمینه سخن به میان آورد و اظهار داشت: گردشگری مفهومی فراتر از آن چیزی دارد که در میان بسیاری از ما جا افتاده است.

وی اضافه کرد: همین طور که طبیعت به ما آرامش می دهد، ما هم باید به او آرامش دهیم، درست نیست از طبیعت که به عنوان امانت در اختیار ما قرار گرفته شده است، سو استفاده کرده  و خرواری از آشغال را در آن رها کنیم.

خردبخش عنوان داشت: فرض کنیم وارد خانه یا اتاقی  شده و مدتی از آن استفاده می کنیم، بعد از ترک خانه، آن را تمیز و در اختیار صاحبش قرار می دهیم، این دیدگاه را باید در طبیعت هم داشته باشیم.

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان ابراز کرد: تابستان فصلی است که ما در آن بیشتر از سایر فصل ها از طبیعت استفاده می کنیم، گاهی بلایی سر این آفریده خداوند می آوریم که مورد رضایت پروردگار نیست، آن ها موجودات زنده ای هستند و باید تمیز نفس بکشند.

وی از راه اندازی پلیس طبیعت در انجمن طبیعت گردی و گردشگری سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: این مجموعه از کسانی تشکیل شده که دلسوز طبیعت هستند، آن ها هم خودشان و هم با فعالیت هایی که در گروه های مجازی دارند و آموزش هایی که می دهند، سعی دارند به مخلان نظمِ طبیعت تذکر دهند.

خردبخش ادامه داد: قرار نیست با کسی درگیری ایجاد شود، این افراد با سواد و با تجربه هستند و با اطلاعاتی که دارند در پی قانع کردن مردم هستند و اگر کسی مقاومت کرد، به پلیس و قانون مراجعه می شود.

انتهای پیام / ش 313

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید