یادآوری روزهای فتح خرمشهر و تداعی حس غرور ایرانیان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 831

مسئول موسسه فرهنگی مذهبی شهدای کربلا استان کرمان گفت: با عملیات بیت المقدس، خرمشهر بعد از 575 روز آزاد شد که هنوز هم یادآوری آن روزها برای ایرانیان حس غرور و عزّت نفس به دنبال دارد.

محمدمهدی خردبخش به مناسبت سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و با بیان اینکه این روز از روزهای درخشان در تقویم ایران است، اظهار داشت: سالروز آزادسازی خرمشهر، یکی از روزهای پرافتخار ایران محسوب می شود، درس های پرشماری را در دل خود جای داده که برخی از آن ها هنوز هم ناشناخته مانده اند.

محمدمهدی خردبخش – مسئول موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان


وی با پرداختن به خرمشهرِ اشغال شده، این روز را قابل افتخار برای همه ایرانیان ذکر کرد و گفت: با عملیات بیت المقدس، خرمشهر بعد از 575 روز آزاد شد که هنوز هم یادآوری آن روزها برای ایرانیان حس غرور و عزّت نفس به دنبال دارد.
خردبخش عنوان کرد: آن روز رژیم بعث عراق ضربه سخت و سنگینی را متحمل شد و همه معادلات درباره توان نظامی ایران اسلامی بهم ریخت.
مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلای استان کرمان ادامه داد: این برتری نظامی هنوز هم ادامه دارد و سال های زیادی است که دشمنان ایران اسلامی نیز به آن اعتراف می کنند.


وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای آزادسازی خرمشهر، اضافه کرد: کرمان در این عملیات 200 شهید داشت که شهید حمید عرب‌نژاد، شهید عباس معافی، شهید سعید غلامی، شهید تقی ابوسعیدی و شهید ناصر فولادی از آن جمله هستند.
وی از نقش سردار سلیمانی در عملیات بیت المقدس سخن به میان آورد و تصریح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی با فرماندهی تیپ ثارالله در مرحله اول این عملیات حضور داشت و توانست انسجام نیروهای دشمن را بهم ریخته و آنان را عقب براند.
لازم به توضیح است که آزادسازی خرمشهر با عملیات بیت المقدس با هدف انهدام نیروی دشمن، حداقل بیش از دو لشکر، آزاد سازی حدود 5400 کیلومتر مربع از خاک ایران؛ از جمله شهرهای خرمشهر، هویزه و پادگان حمید، خارج نمودن شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد از برد توپخانه دشمن، تامین مرز بین المللی (حدفاصل پاسگاه طلائیه تا شلمچه)، آزادسازی جاده اهواز – خرمشهر و خارج شدن جاده اهواز – آبادان از برد توپخانه دشمن بود که در بامداد دهم اردیبهشت 61 آغاز و در سوم خرداد ماه 61 با پیروزی ایرانیان به پایان رسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید