منتظر یک کار فاخر هنری از گروه آسمان باشید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 145

نمایش مذهبی «تنهاتر از تنها» که به همت و همکاری موسسه فرهنگی قرآن وعترت آوای انتظار نور کرمان به مدت ۲۰ شب در محوطه باز پارک مطهری کرمان روی صحنه بود، با برگزاری مراسم اختتامیه پایان یافت.

این نمایش که زیر نظر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان و با تهیه کنندگی محمدمهدی خردبخش و کارگردانی مهردادکامران اجرا شد، روایت گر قصه تنهایی دختر سه ساله حضرت اباعبدالله الحسین بعد از واقعه کربلا و عاشورا بود که با استقبال خوب مردمی مواجه شد‌.

محمد مهدی خردبخش
تهیه کننده و مدیر مسول موسسه آوای انتظار نور

محمدمهدی خردبخش تهیه کننده «تنهاتر از تنها» در آیین اختتامیه این نمایش، که در شب وفات پیامبر اعظم(ص) و شهادت حضرت امام حسن(ع) و با حضور جمعی از هنرمندان، هنردوستان، خانواده بازیگران و برخی مسوولان هنری کرمان برگزار شد، ضمن عرض تسلیت این ایام، اظهار داشت: همه ما امسال سال متفاوتی را پشت سر می گذاریم، روزهایی که با کرونا درگیر شده ایم و به سختی با آن مبارزه می کنیم.
اجرای تئاتر نیز در همین روزها بود که سختی های خودش را داشت.
مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان سختی های کار مذهبی را نسبت به کارهای دیگر هنری دوچندان ارزیابی و خاطرنشان کرد: سعی کردیم با «تنهاتر از تنها» کار خوبی را تحویل جامعه بدهیم که خدا را شکر این اتفاق مبارک افتاد.
وی اراده قوی بازیگران و توانمندیِ کارگرانِ این کار را در موفقیت «تنهاتر از تنها» موثر دانست و تصریح کرد: ما تعهداتی را در مقابل بازیگران و خانواده های ان ها داریم، سعی کردیم در این مدت علاوه بر هنرِ بازیگری، به هنرجوها، اخلاق، ادب، تعهد و ارزش گذاری کار خود را آموزش دهیم.
خردبخش به ادامه همکاری با این تیم خبر داد و با پرده برداری از یک پروژه بزرگ هنری در آینده نزدیک، گفت: ما حضور خانواده ها در کنار فرزندانِ هنرمندشان را لازم داریم، آن ها باید در کنار این مجموعه باشند و با هم رشد کنند.
وی از گروه هنری آسمان و موفقیت های ان سخن به میان اورد و اضافه کرد: در موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، شاخه ها و عنوان های منفاوتی وجود دارد و همگان می توانند در گروه های تئاتر، صنایع دستی، مشاوره، ازدواج، هنری و قرآنی حضور داشته باشند.

مهرداد کامران
نویسنده وکارگردان

گروه شب کویر، جوان اما با انگیزه است

مهرداد کامران نویسنده و کارگردان «تنهاتر از تنها» نیز در ابتدای این مراسم از سختی های کار گفت و اظهار داشت: روزهای سختی بود، این شرایط برای ما و خانواده های ما خاص بود چرا که سایه تهدید بیماری کرونا هر لحظه بر سر تک تک اعضا بود، روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم اما صاحب این مجلس، امام حسین(ع) کمک کرد و کار به بهترین وجه پیش رفت.
وی با اشاره به گروه جوانِ هنریِ شب کویر، تصریح کرد: خالقانِ «تنهاتر از تنها» گروهی جوان و نوجوان هستند که بزرگسالِ آن ها تنها ۲۰ سال دارد.
کامران اضافه کرد: ولی همه ما دیدیم که این گروهِ کم تجربه چه طور در صحنه هنریِ کرمان، درخشید.
این کارگردانِ نوکار و آینده دارِ کرمانی «تنهاتر از تنها» را سومین کار هنری خود و مجموعه تحت مدیریتش خواند و گفت: قبل تر نیز دو نمایش با عنوان های «از قصه تا غصه» و «از رویا تا واقعیت» را کارگردانی کرده ام.
لازم به توضیح است که در پایانِ این مراسم از اعضای گروه هنری شب کویر با اهداء لوح سپاس تقدیر شد. گروهی که زیرنظر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در گروه هنری آسمان آموزش دیده و برای اجرای نمایش «تنهاتر از تنها» حدود 500 ساعت تمرین داشتند.

مطالب مرتبط

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. سلیمانی

    خیلی عااالی بود

دیدگاهتان را بنویسید