معرفیِ یک الگوی شاخص از راور / استعداد فرزندانِ خود را کشف کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,125

شهید در کشور ما جایگاهی ارزشمند و والا دارد شاید نه صرفا به این دلیل که خداوند متعال در قرآن کریم شهادت را ارج نهاده و وعده ی زندگی ابدی را داده است بلکه می توانیم این نکته را هم اضافه کنیم که اگر چه این شخص ویژگی هایی داشته و به اندازه ای برای کشور مهم بوده و کارِ مهم انجام می داده که دشمنانِ این آب و خاک سعی در حذف آن داشته اند، بلکه او عاشق خدا بوده و به مرگ  در راه او فکر می کرده است..

با پیروزی انقلاب اسلامی درهای این عشقبازیِ زیبا با خدا بر روی ایرانیان گشوده شد و دلدادگانِ خمینی کبیر پا در راهی نهادند که مرگ را به بازی کودکانه گرفته و با روی باز برای رسیدن به اهدافِ انقلاب و نظام  به استقبالش رفتند.

کرمان نیز همگام با سراسر کشور به دعوت حقِ امام خمینی(ره) پاسخ مثبت داده و فرزندانی پاک را در رکابِ امام خوبی ها گذاشت تا راهِ جانبازی و سرسپردگی در راه خداوند را از این مرادِ همیشه جاویدان، مشق کنند.

یکی از این شهدا که در آستانه نوجوانی، بسیاری از بزرگتر ها را  در رقابتِ شهید شدن جا گذاشت و مانندِ یک ماهِ کامل در آسمانِ کرمان درخشید، شهید حسن توکلی زاده است که این روزها چهل و دومین سالگرد شهادتشان را گرامی می داریم.

او اولین شهید طلبه، اولین شهید هنرمند و اولین شهید نوجوانِ استان کرمان و اولین شهیدِشهرستان راور بود.

حسن بعد از پایان تحصیلات راهنمایی، قدم در راهِ طلبگی گذاشت و هنر و کارِ هنری را نیز همزمان آغاز کرد و در محرم 1357 نمایشنامه ای مذهبی با نام (خون) روی صحنه برد.

فعالیت های فرهنگی حسن توکلی زاده به همراه جمع کثیری از هوادارنِ خمینی (ره) سربازان پهلوی را عصبانی و در روزی که نمایشنامه اش تمام و با شعارِ ضد رژیم پهلوی آنجا را ترک می کردند، ساواک به آن ها تیراندازی و حسن به سمت آسمان پر کشید.

اما اکنون کانون مردم نهاد شهید حسن توکلی زاده وابسته به موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، با همکاری هیئت فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا و موسسه فرهنگیِ قرآن و عترت آوای انتظار نور، برای گرامی داشت یاد و خاطره این شهید، اولین جشنواره فرهنگی و اجتماعی شهید حسن توکلی زاده را برگذار می کند.

مهدیه مهدی پور دبیر برگزاری این جشنواره در گفت و گو با روابط عمومی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از برگزاری این جشنواره سخن گفت و اظهار داشت: جشنواره فرهنگی و اجتماعی شهید حسن توکلی زاده با موضوعات متنوع از جمله دلنوشته، تصویر سازی، کلیپ، مقاله، شعر، داستان، پرده خوانی، مداحی، دکلمه خوانی، نمایش، فیلم کوتاه، خوانندگی، طراحی و نقاشی، اجرای رادیو و خط تحریری برگزاری می شود.

وی مهلت ارسال آثار را 19 آذرماه تا 19 دی ماه سال جاری ذکر و عنوان داشت: یک ماه بعد، یعنی 19 بهمن ماه نیز نفرات برتر معرفی می شوند.

مهدی پور با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی – اجتماعی حسن توکلی زاده با هدف کشف

 استعدادها وتوانایی کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود، عنوان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را در پیام رسان ایتا به شماره 09039428645 ارسال کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید