لزوم هم افزایی و اتحاد میان نیروهای فرهنگی استان را احساس می کنم / به قرارگاه فعالان فرهنگی بپیوندید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 862

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، محمدمهدی خردبش مدیر موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان به مناسبت ۲۰ سالگی تاسیس این نهادِ مذهبی در استان کرمان، از تاسیس آن سخن به میان آورد و اظهار داشت: این مجموعه نسبتا بزرگ را ابتدا با کانون شهید توکلی‌زاده که با همکاری سازمان ملی جوانان صورت گرفت، آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه، با گذشت زمان و فراخور نیاز، افراد جدید و در نتیجه مجموعه‌های جدید به ما اضافه شد، تصریح کرد: اکنون با گذشت ۲۰ سال از تاسیس این فضای فرهنگی، ۱۵ گروه و انجمن و همین تعداد معاونت  و ۱۹ عضو مشورتی داریم و ۵ عضو اصلی نیز هسته مرکزی را تشکیل می‌دهند. (در گزارش بعد به معرفی آن ها خواهیم پرداخت)

خردبخش ادامه داد: از میان ۱۹ نفر شورای مشورتی، ۱۳ نفر به عنوان شورای تصمیم‌گیری فعالیت می‌کنند.

این فعال فرهنگی استان کرمان با پرداختن به این موضوع که در همه این سال‌ها سعی کردیم از جزیره‌ای عمل کردن بپرهیزیم، ابراز  داشت: این مجموعه بعد از سال‌ها فعالیت به جایی رسیده که همه نوع فعالیتی در حوزه فرهنگ انجام می‌دهد.

مدیرموسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان اضافه کرد: سعی کردیم در همه زمینه‌های مورد نیاز جامعه فعالیت داشته باشیم که حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، تربیتی، هنری، قرآنی، اعتقادی، آموزشی، ، مذهبی و علمی از مواردی هستند که بر روی ان‌ها تمرکز داریم

وی از گسترش حوزه‌ها و شاخه‌ها در موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: بر اساس نیازهای روز جامعه، افراد و  اشخاص جدیدی به ما می‌پیوستند و مجموعه جدیدی شکل می‌گرفت که موفق هم عمل می‌کردند..

خردبخش از شاخه جدید این مجموعه با نام قرارگاه «فعالان فرهنگی» خبر داد و خاطرنشان ساخت: با معرفی امام جمعه جدید در شهر کرمان و همزمانی آن با موضوع مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر آتش به اختیاری مجموعه فرهنگی، این بخش را راه‌اندازی کردیم و عضو جدید نیز می‌پذیریم.

وی عنوان کرد: اوایل انتخاب امام جمعه جدید در کرمان، در محضر ایشان نیز از اهداف و برنامه‌های خود گفتیم و تاکید کردیم که فعالان استان کرمان باید تحت یک نهاد با یک مدیریت قرار بگیرند چراکه هدف اصلی همه آنان جلب رضایت مقام عظمای ولایت و ظهور حضرت مهدی (عج) است، همانگونه که مقام معظم رهبری نیز از اتحاد، همدلی و هم‌افزایی سخن گفته‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح مورد استقبال ایشان قرار گرفت و قرار بر این بود که طرح‌ها را به صورت جامع‌تری ارائه کنیم، گفت: این اتفاق صورت گرفت و ما همچنان منتظر هستیم تا نتیجه آن از طرف حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی امام جمعه کرمان اعلام شود و نقشه راه را دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به سایت rahpooyannoor.ir برای ثبتنام و اطلاعات بیشتر مراجعه کنند، عنوان کرد: این مجموعه از افراد و موسسات مختلفی اعم از موسسات قرآنی، هیئت‌های مذهبی، مراکز خیریه، طلاب، مداحان؛ مبلغان، فعالان فرهنگی، خبرنگاران، مدیران نشریات و خبرگزاری‌ها، مسوولانِ مجموعه‌های فرهنگی،  گروه‌های جهادی و خادمان شهدا و خانواده آن‌ها تشکیل شده و از همین گروه‌ها نیز عضو می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: نمایندگان ولی‌فقیه در ادارات، دانشگاه‌ها و ارگان‌ها، امام جمعه‌های شهرستان‌ها، امامان جماعت استان و دیگر فعالان فرهنگی و اجتماعی نیز می‌توانند به این نهاد اضافه شوند.

مدیرموسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان باتاکید بر اینکه هدف ما اتحاد بین نیروهای فرهنگی استان کرمان است، بیان کرد: همه مجموعه‌های فرهنگی استان کرمان امکانات، ابزارها، نیروهای انسانی و ظرفیت‌هایی دارند که اگر در کنار هم قرار بگیرند، حوزه فرهنگی در کرمان دارای تحول عمیق و موثری خواهد شد.

خردبخش با بیان اینکه اکنون، موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، 870 عضو دارد، گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم بزرگترین همایش کشوری مجموعه‌های فرهنگی را داشته باشیم، این از اهداف اولیه ما بود که آن را در روز آغاز امامت امام زمان (عج) داشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید