“تئاتر نفس می کشد”، جشنواره‌ای برای اعتلای هنر کرمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,409

مدیر گروه هنری شب کویر گفت: نخستین جشنـواره ملی تئاتر شب کویر در دو بخش بازیگری و نمایشنامه نویسی با شعار “تئاتر نفس می کشد” برگزار خواهد شد.

نخستین جشنواره سراسری تئاتر شب کویر استان کرمان، با همکاری موسسه فرهنگی قرآنی آوای انتظار نور برگزار می شود.
مهرداد کامران مدیر گروه هنری شب کویر با اعلام این خبر، گفت: نخستین جشنـواره ملی تئاتر شب کویر در دو بخش بازیگری و نمایشنامه نویسی با شعار “تئاتر نفس می کشد” برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه فراخوان آن منتشر و همه هنرمندان سراسر کشور را برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم، تصریح کرد: این جشنواره در راستای اهداف انقلاب اسلامی بوده و امید دارم که به خوبی و با مشارکت گسترده برگزار شود.
کامران از موضوعات جشنواره سخن به میان آورد و با پرداختن به اینکه بخش های مقاومت و سلامت پررنگ هستند، عنوان داشت: علاقه مندان می توانند در زمینه های ارتباط با پاندمی ویروس کرونا و زندگی انسان پس از گسترش آن، شهدا مدافع سلامت و کادر درمان، کمک به مردم
و رفتار و منش سردارِ شهید حاج قاسم سلیمانی کار کنند.
دبیر برگزاری این جشنواره از شرایط شرکت در این کارِ ماندگار گفت و تصریح کرد: مشارکت در این جشنواره شرایط متفاوتی دارد که شرکت کنندگان باید آن را رعایت کنند.
کامران با بیان اینکه تندیس جشنواره، لوح یادبود و جایزه نقدی به برگزیدگان اهدا خواهد شد، گفت: جشنواره هنری شب کویر در بخش های مختلفی برگزار می شود، که بازیگری، نمایشنامه نویسی بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد که داوری گروه های بازیگری را رضا بنفشه خواه، جهانگیر الماسی و افسر اسدی برعهده دارند و بخش نمایشنامه نویسی را نیز محمدرضا خردمند، رسول پوریزدی و ندا قربانیان داوری خواهند کرد‌.
کامران هدف از برگزاری این جشنواره را، رشد و تعالی فرهنگ و هنر و اعتـلای هنــر تئاتـر فـاخـر و ارزشی ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: کشف و معرفی استعدادهای بالقوه در حوزه هنرهای نمایشی، ایجاد انگیزه و ترغیب هنرمندان به تولید آثار هنری و تقدیر از شهدای سلامت؛ شناخت هرچه بیشتر خصوصیات اخلاقی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و جریان‌سازی امکان برگزاری جشنواره‌های هنری مجازی در شرایط کنونی نیز از دیگر اهداف هستند.
وی مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه ذکر و ادامه داد: اعلام نتایج نهایی نیز، ۲۲ بهمن ماه، همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است‌‌.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به rahpooyannoor.ir مراجعه فرمایند‌

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید