برگزاری دوره غیرحضوری مثبت سازی خود پنداره ها و تقویت عزت نفس در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 630

معاون آموزشی موسسه قرآن و عترت آوای انتظار نور وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از دوره غیرحضوری مثبت سازی خود پنداره ها و تقویت عزت نفس در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد:  این دوره با تلاش  انجمن مشاوره روان پویا در حال برگزاری است این دوره بسیار مفید و کاربردی خواهد بود و امیدوارم شرکت کنندگان با انجام همکاری لازم  بیشترین بهره را نصیب خود کنند.

خاطره اسماعیل پور معاون آموزشی موسسه قرآن و عترت آوای انتظار نو وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با توجه به ضرورت جامعه به مساله عزت نفس و راه رسیدن به آن پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه عزت نفس به عنوان اسکلت روانی شناخته می شود چرا که افزایش عزت نفس سبب سلامتی فکری و روانی افراد  می گردد، گفت: ما برای افزایش عزت نفس نیاز به مداومت بر تمرین‌هایی داریم که به مرور به افکار و رفتار ما تبدیل می شوند.

 وی با بیان اینکه بهبود افکار و رفتار، سطح عزت نفس و در نتیجه اعتماد به نفس ما را بالا می برد، خاطرنشان کرد: چگونگی شکل گیری شخصیت انسان به میزان عزت نفس او  بستگی دارد و هرچه سن بالاتر رود انسان نیاز بیشتری به افزایش میزان عزت نفس دارد.

این فعال فرهنگی با تاکید بر اینکه عزت نفس  خود تحت تاثیر یکی از مهمترین مفاهیم روانشناسی با عنوان «خودپنداره» می باشد، تصریح کرد: «خودپنداره» تمام ذهنیت و احساسی است که یک فرد نسبت به خودش دارد و عزت نفس میزان خودباوری انسان است.

اسماعیل پور اضافه کرد: خودپنداره ها از کودکی در ذهن انسان ها شکل می‌گیرند و تحت تاثیر عواملی از جمله نحوه ی رفتار والدین با کودک هستند و به مرور زمان تغییر می کنند.

 معاون آموزشی موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور ابراز داشت: از آنجا که خودپنداره ها در سطح عزت نفس و اعتماد به نفس و در نتیجه میزان موفقیت ما نقش دارند، مثبت سازی خودپنداره ها اولین پله ای است که عبور از آن  می تواند سبب موفقیت های چشمگیری در زندگی انسان ها باشد.

وی از دوره غیرحضوری مثبت سازی خود پنداره ها و تقویت عزت نفس در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد:  این دوره با تلاش  انجمن مشاوره روان پویا در حال برگزاری است این دوره بسیار مفید و کاربردی خواهد بود و امیدوارم شرکت کنندگان با انجام همکاری لازم  بیشترین بهره را نصیب خود کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید