با فاطمه شکوه سلجوقی : از ساخت عروسک گچی برای کودکان کار، تا پذیرفتن مدیریت گروه خلاقیت،نشاط و سرگرمی صبا

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 1,121

از کودکی علاقه زیادی به کارهای هنری داشتم، در مدرسه عروسک های گچی برای کودکان کار می ساختم و یه بار هم تو یه مسابقه شرکت کردم و پذیرفته شدم، این علاقه من رو به گروه تئاتر و تمرین زیر نظر آقای کامران کشوند و تونستم در کارِ فاخرِ «تنهاتر از تنها» که به همت همین موسسه برگزار شد حضور داشته باشم و از این طریق به موسسه وصل شدم

خلاقیت، نشاط و سرگرمی حلقه گم شده جوانانِ جامعه کنونی ما است که خود آسیب های متعددی داشته که علاوه بر فرد، گریبان جامعه را نیز خواهد گرفت و خیلی زود یک کشور پویا و پرنشاط به داشتن فرزندانی افسرده و ناراضی محکوم می شود.

استان ما در این زمینه خیلی کم رنگ وارد شده و استعدادها  سمت و سوی دیگر رفته و بعضا با تغییر رویکرد ناکارآمد هم شده اند.

گروه خلاقیت، نشاط و سرگرمی، راهی برای درخشش نسل جوان

موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از معدود مراکزی است که کار تخصصی در این زمینه را از ضروریات می داند و سال ها است که با تشکیل گروه خلاقیت، نشاط و سرگرمی صبا، راه را تا حدود زیادی باز کرده تا همه گروه های سنی بتوانند با ورود به این عرصه خوش بدرخشند و دوستان و آشیانایان خود را نیز به این مجموعه دعوت کنند.

محمدمهدی خردبخش این موسسه فرهنگی، دوره جدید مدیریتِ این انجمن حساس را به جوانی خلاق و با استعداد سپرد تا علاوه بر استفاده از نیروی جوانی و استعدادِ نوشکفته جوانان، انگیزه و خودباوری را به آن ها تزریق کرده باشد تا خودشان را باور کرده و بدانند از سنین جوانی نیز می توانند کارهای بزر را بر عهده گرفته و کارساز باشند.

جوانان توانمندند

فاطمه شکوه سلجوقی همان جوان 19 ساله ای است که با توکل بر خدا و یاد شهدا مدیریت این گروه را پذیرفت تا همگان را یاد آن روزهای طلایی جبهه و جنگ بیندازد که آری جوانان هنوز هم توانمندند، اگر میدانی برای آن ها باز شود.

او در گفت و گو  با روابط عمومی موسسه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان ضمن معرفی خود، استفاده بهینه از اوقات فراعت را بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: از کودکی علاقه زیادی به کارهای هنری داشتم، در مدرسه عروسک های گچی برای کودکان کار می ساختم و یه بار هم تو یه مسابقه شرکت کردم و پذیرفته شدم، این علاقه من رو به گروه تئاتر و تمرین زیر نظر آقای کامران کشوند و تونستم در کارِ فاخرِ «تنهاتر از تنها» که به همت همین موسسه برگزار شد حضور داشته باشم و از این طریق به موسسه وصل شدم، بعد از آن کلاس های تئاتر شرع شد، نمرات خوبی در این  کلاس ها گرفتم و این طور شد که نظر مسئول موسسه جلب و مدیریت گروه خلاقیت، نشاط و سرگرمی را به بنده سپرد.

کار با وسایل دور ریختنی جذاب و هیجان انگیز است

گروه خلاقیت، نشاط  سرگرمی صبا رو خیلی دوست دارم و از همون اول یه ارتباط خوبی باهاش برقرار کردم، در کنار کسب تجربه، کار با وسایل دور ریختنی بسیار جذاب و هیجان انگیزه، این کار هم ثواب داره، هم دل یه عده شاد می شه، هم کسب درآمد هست و هم جهت دادن به اوقات فراغت.

دعوت از کودکان کار، بی سرپرست و سالمندان

موضوعی که خیلی به آدم انرژی می ده و به اصطلاح پشت آدم قرص و محکم می شه اینه که کودکان کار، بچه های بی سرپرست و حتی سالمندان به این کار دعوت می شن و اوقات فراغتشون پر می شه، کلی انرژی می گیرن و البته کار می کنند.

فاطمه که محصل رشته تربیت کودک در هنرستان است، این گروه را راهی برای حضور تعیین کننده در فرهنگسازی استان می داند و اضافه می کنند: فرهنگ یک مقوله بسیار تعیین کننده است

فرهنگ، راه مشترک زندگی، اندیشه و کنش انسان در یک جامعه است، نگاه مثبتی به این مقوله دارم چون عمل آوری و رشد در این مفهوم نهفته شده است.

فرهنگ میتونه در رشد و تربیت جوامع انسانی به راحتی به کار برده بشه و به انسان پر پرواز بده، فرهنگ مثل روحی در  همه فعالیت های گوناگون کشور و جامعه حضور و جریان داره و اگر آموزش صحیحی  داده بشه میتونه به راحتی در نسل ها تاثیرگذار باشه، پس فرهنگ هرجامعه شیوه زندگی آن جامعه بوده و دارای اهمیتی پرشمار است.

آموزش قبل از ورود به اجتماع الزامی است

وی عدم توجه جوانان به مسائل مذهبی و ترویج بی حجابی، استفاده ناصحیح جوانان از تکنولوژی و بالا رفتن آمار طلاق را از عوامل ضعف فرهنگی در جامعه خواند و تصریح کرد: می شود باراهکارهایی جلوی این اتفاق را گرفت.

وی ادامه داد: جوانان باید آموزش های لازم را ببینند و بعد از آن وارد جامعه شوند، این آموزش باید از طریق اهل فن باشد علاوه بر این در اختیار دادن الگوی صحیح می تواند نجات بخش ظاهر شود.

مدیر جدید گروه خلاقیت، نشاط و سگرمی صبا اهداف و برنامه های خود را در این گروه برشمرد و تاکید کرد: هدفم اینه که بتونم کار درستی رو ارائه بدم تا دیگران هم از تجربیات من استفاده کنن و با همین چیزهای ساده بتونیم یه عده رو شاد کنیم چون توی کشورمون به شادی خیلی نیاز هست و یک ثوابی هم میبریم و میتونیم کسب درامد هم داشته باشیم.

برنامه های متعددی برای موفقیت در گروه خلاقیت، نشاط و سرگرمی دارم

 اولین کار ما خلاقیته که برای مهد و حیاط موسسه هست تا زیر مجموعه ها با کارهای ساده اشنا بشن بعد هم با وسایل دورریختنی بتونیم وسایل جذابی بسازیم و در نمایشگاه های مختلف بفروشیم. برای کار سرگرمی هدفم اینه که ایده بازی بدیم و بریم خونه های مردم یا نه اصلا توی سایت بنویسیم این یک ایده بازیه جدیده که میتونید توی خونه با بچه هاتون انجامش بدید. و برای نشاط یک مجری و گروه سرود و کار استنداپی ارائه بدیم حالا در مراکز سالمندان یا بچه های بی سرپرست که میتونه در کنارش هم سرگرمی باشه و هم نشاط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید