از توصیه به فرهنگ سازی تا سهل انگاری مسئولان در نهادهای دولتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 354

در آستانه فصل گرما و کمبود آب در کرمان، موج توصیه های مصرف بهینه آب در این استان تشنه توسط مسئولان شنیده می شود که بهتر است در کنار این اقدام پسندیده یک سوزن هم به خودشان بزنند.

محمدمهدی خردبخش مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با انتقاد از وضعیت نادرست شیرهای آب در ادارات، مدارس، تکایا، پارک ها و … اظهار داشت: این وضعیت علاوه بر دامن زدن به کمبود آب در استان، اراده مردم را هم در صرفه جویی سست می کند.

وی اضافه کرد: در این دو سالی که مدارس تعطیل بود، آبخوری ها، شیرهای آب در سرویس های بهداشتی و آبسردکن ها خراب بود و بخش زیادی از آب شهر را هدر می داد، این وضعیت در بسیاری از ادارات، مساجد، پارک ها، مراکز فرهنگی و … قابل مشاهده است.

خردبخش جلوگیری از اسراف و توصیه به فرهنگ سازی را کاری درست و ارزشمند خواند و بیان کرد: این اقدام زمانی اثربخش است که کار خودمان بدون نقص باشد.

وی عنوان کرد: مسئولان در ادارات و شهرداری در پارک ها و مراکز عمومی باید نسبت به این موضوع حساس باشند و با نظارت دقیق اجازه ندهند استان کم آبی مثل کرمان بیش از این در بحران قرار گیرد.

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان با دعوت از همه گروه های جهادی برای تعمیر راه های هدررفت آب در مساجد، تکایا، پارک ها و …، خاطرنشان کرد: قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان آمادگی خود را برای این امر اعلام می دارد و آماده همکاری جهادگونه با مراکز است.

وی اضافه کرد: گاهی با تهیه یک واشر که بهای چندانی ندارد، می توانیم جلوی هدر رفت آب را بگیریم.

انتهای پیام / ش 313

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید