از اجرای 1471برنامه در پائیز امسال تا تشریح فعالیت های زمستان در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 540

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان در گفت و گو با روابط عمومی این نهاد فرهنگی، از اجرای 1471 برنامه در سه ماهه پائیز امسال خبر داد و برنامه های در دست اقدام مجموعه تحت مدیرت خود را نیز تشریح کرد.

محمدمهدی خردبخش مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان، از اجرای 1471برنامه در این قرارگاه طی سه ماهه پائیز سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این برنامه ها در قالب برگزاری جلسات، مشاوره ها، اخبار، اجرای برنامه در حوزه مباحث مختلفِ اعتقادی، اجتماعی و فروش محصولات می باشند.

وی از راه اندازی انجمن حقوقی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا با همکاری کانون تخصصی – حقوقی عدالت آستان قدس کرمان سخن به میان آورد و عنوان داشت: در این انجمن 20 نفر از خادمیارانِ حقوقدان آستان قدس رضوی همکاری داشتند و حدود 100 نفر نیز مشاوره دریافت کردند.

خردبخش از راه اندازی 4 شورا در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا خبر داد و گفت: شورای اقتصادی، شورای تئاتر، شورای آموزش و شورای انفورماتیک از آن جمله می باشند.

وی اضافه کرد: راه اندازی سامانه آموزشی نیز در ماه های گذشته صورت گرفت که بخش های خانواده، حقوقی، تحصیلی، مشاوره و کودک را شامل می شود که علاقه مندان می توانند آن را روی خروجیِ سایت رسمی قرارگاه به نشانی rahpooyannoor.ir مشاهده فرمایند.

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان عنوان کرد: در حال تلاش برای اخذ مجوز کانون فرهنگی – هنری هستیم تا بتوانیم بصورت تخصصی در حوزه آثار نمایشی و صنایع دستی وارد شویم و کار کنیم.

وی تصریح کرد: جلسات توجیهی و هماهنگی درونی بسیار راهگشا و مهم هستند که با توجه به همین موضوع بیش از 100 جلسه با اعضا و معاونت های مجموعه برگزار کردیم.

خردبخش از دومین جشنواره فرهنگی – اجتماعی شهید حسن توکلی زاده خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره که به مناسبت چهل و سومین سالگرد شهادت این شهید گرانقدر که اولین شهید طلبه، اولین شهید هنرمند و اولین شهید نوجوان استان کرمان است، برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در رشته های هنری، اجتماعی، قرآنی و ورزشی برگزار می شود، عنوان داشت: این جشنواره از اواخر آذرماه آغاز بکار کرده و تا پایان سال نیز ادامه می یابد.

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از فعالیت های مجازی این مجموعه سخن به میان آورد و ابراز داشت: فعالیت های مجازی در زمینه های خانواده، بصیرت، طب اسلامی، معنویت، نشاط و شادابی و امید و مهربانی در جامعه می باشند که از طرف بخش های مختلف قرارگاه شکل گرفته و در حال انجام هستند.

وی از ادامه مشاوره در حوزه های مختلف سخن گفت و تاکید کرد: ارائه مشاوره در زمینه خانواده و مهارت های زندگی و همین طور طب اسلامی از برنامه های همیشگی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان هستند که به صورت حضوری و تلفنی برگزار می شوند، از عموم مردم دعوت می کنم از این طرح ها استفاده کنند.

وی حمایت از تولیدکنندگان خرد و کوچک را دارای اهمیت پرشماری خواند و بیان کرد: در مجموعه قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان و گروه اقتصادی آن به نام کرمون بازار این طرح مدت ها است در دست اجرا قرار دارد و موفق هم عمل کرده است.

خردبخش تصریح کرد: مراسم دعا و نیایش نیز پای ثابت برنامه های قرارگاه بوده و با توجه به مناسبت های مختلف در دفتر مرکزی قرارگاه برگزار می شوند، بخشی از آن نیز به فضای مجازی خواهد رفت.

مدیر قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از برنامه های آینده مجموعه تحت مدیریت خود سخن به میان آورد و از جشنواره قرآن و عترت آوای انتظار نور در ایام دهه فجر خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره را موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور که از زیرمجموعه های قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا می باشد، برگزار خواهد کرد، ابراز داشت: اطلاعات تکمیلی آن متعابا اعلام می گردد.

خردبخش از اقدام بزرگ گروه جهادی «رهروان حاج قاسم» پرده برداشت و گفت: این گروه که وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان می باشد، همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار آسمانی، ماموریت بزرگ کشف استعدادهای هنری، قرآنی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را در مناطق محروم و روستاها آغاز می کند.

وی اضافه کرد: بعد از کشف استعداد، خیّران را برای حمایت و پرورش آن استعدادها فراخواهیم خواند تا یک حرکت نو را در سطح کشور از کرمان آغاز کنیم.

وی از برگزاری جشنواره فرهنگی – اجتماعی مدرسه، دانش آموز و خانواده خبر داد و گفت: این جشنواره نیز با هدف کشف استعدادها برگزار می شود اما افزایش امید، شادابی، نشاط و مهربانی را نیز در برنامه دارد.

خردبخش از آمادگی جهت برگزاری نمایشگاه های تخصصی نیز سخن گفت و اضافه کرد: این مجموعه آماده برگزاری نمایشگاه در حوزه های نماز، قرآن، روان شناسی، بازی و سرگرمی، دینی، حقوقی، سبک زندگی دینی و اسلامی، طب اسلامی، صنایع دستی و خوراکی و فروش محصولات دینی و خوراکی خواهد بود و در مناطق مختلف استان خواهد بود.

وی از اجرای یک تئاتر مذهبی از سوی انجمن هنری آسمان وابسته به این قرارگاه خبر داد و تصریح کرد: این تئاتر به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در دی ماه برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید