آغاز کلاس های پسران بهشتی از ابتدای مرداد ماه سال جاری / در رعایت پروتکل های بهداشتی سخت گیر هستیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

تعداد بازدید: 923

مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از آغاز کلاس های پسران بهشتی از اول مرداد ماه سال جاری خبر داد

زهرا عسکرپور مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور وابسته به قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان از آغاز کلاس های پسران بهشتی از اول مرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: مجموعه فعالیت های آموزشی قرارگاه از چندی قبل آغاز شده و کلاس های پسران بهشتی را نیز از اول مردادماه با حضور اساتید حوزه علمیه برادران برگزار می کنیم.

وی رعایت پروتکل های بهداشتیِ ابلاغ شده از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این پروتکل ها به صورت 100 درصد در مجموعه رعایت می شود تا جایی که مجموع کلاس های برگزار شده ده نفره یا کمتر از آن هستند.

مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور از برگزاری طرح های اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان سخن به میان آورد و گفت: قرآن، نقاشی، پته دوزی و گلیم بافی عنوان کلاس هایی است که از 8:30 تا 12:30 در روزهای شنبه تا چهارشنبه برگزارمی شوند.

عسکرپور ادامه داد: طرح رنگین کمان ویژه کودکان 4 تا کمتر از 7 سال در روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 8:30 تا 11:30 در حال برگزاری است، کلاس زبان کودکان نیز همین روزها از ساعت 9 تا 10:30 می باشد.

کلاس های متعدد قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان کشف استعدادها را در برنامه دارد

خاطره اسماعیل پور معاون آموزشی موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور نیز دراین رابطه به روابط عمومی قرارگاه فرهنگی – مذهبی شهدای کربلا استان کرمان گفت: کلاس های روخوانی قرآن، گروه سنی 8 و 9 سال را در برنامه داشتیم که 16 جلسه ان برگزار شده که آشنایی قدم به قدم با قواعد روخوانی قرآن و قرائت صحیح جزوه آموزشی سطح روخوانی برای قرآن آموزان را مورد هدف قرار دادیم.

وی از کلاس های روخوانی و روانخوانی برای گروه سنی  10 تا 14 سال سخن به میان آورد و ادامه داد: یک جلسه تعیین سطح توسط ممتحن، 16 جلسه یک ساعته آموزش توسط مربی و 2 جلسه آزمون میان ترم و پایان ترم توسط ممتحن برگزار شد که هدف از اجرای آن؛ یادآوری قواعد روخوانی در چهار جلسه اول،  قرائت صحیح جزوه آموزشی سطح روخوانی توسط قرآن آموز، آشنایی با روانخوانی قرآن در جلسات باقیمانده و قرائت صحیح جزوه آموزشی سطح روانخوانی مقدماتی توسط قرآن آموز می باشد.

معاون آموزشی موسسه فرهنگی قرآن و عترت آوای انتظار نور از کلاس های هنری این مجموعه گفت و ابراز داشت: ده جلسه یک ساعته برای کودکان 6 تا 11 سال تاکنون برگزار شده  و آموزش اصول اولیه طراحی و نقاشی برای آنان در برنامه است تا بتوانیم  علاوه بر اوقات فراغت، استعدادهای نو را کشف کنیم.

اسماعیل پور اضافه کرد: گروه سنی 12 تا 18 سال نیز آموزش اصول پیشرفته نقاشی و طراحی را دارند که آموزش اصول پیشرفته نقاشی و طراحی و انتخاب سبک بر اساس استعداد و علاقه ی هنرآموز را دنبال می کنیم.

وی از کلاس های صنایع دستی زیر نظر انجمن نسیم محبت سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: آموزش پته دوزی را در 12 جلسه یک ساعته عملی با 6 جلسه نیم ساعته تئوری و همین طور آموزش مجازی در گروه داشتیم و آشنایی با تاریخچه هنر پته دوزی، آشنایی با مواد اولیه (شال و نخ)، آشنایی با انواع دوخت ها، آشنایی با انواع سایه ها، آشنایی با رنگ آمیزی انواع پته، اجرای انواع دوخت و سایه توسط هنرآموز و شناسایی هنرآموزان مستعد جهت راه‌اندازی چرخه ی اشتغال و تولید را در برنامه داشتیم.

اسماعیل پور اضافه کرد:  آموزش قالیبافی را نیز با 12 جلسه یک ساعته تئوری همراه با  12 جلسه یک ساعته عملی  و همین طور آموزش مجازی در گروه داشتیم که آشنایی با تاریخچه هنر فرش و انواع فرش، آشنایی با مواد اولیه (انواع نخ های چله و خامه)، آشنایی با انواع دار و ابزار، آشنایی با چله کشی و آماده سازی دار، آشنایی با انواع بافت و گره، آشنایی با انواع پودکشی، آشنایی با انواع شیرازه، شناسایی هنرآموزان مستعد جهت راه‌اندازی چرخه ی اشتغال و تولید  و آشنایی با انواع نقشه و نقشه خوانی از اهداف کلاس های قالی بافی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید